ZOMERFEEST OP ZUID

ARTIKEL UIT DE HAVENLOODS – 11 JUNI 2025 

Rotterdam – De bouw van een nieuwe hal voor het verouderde metrostation Zuidplein kan waarschijnlijk dit najaar nog beginnen. Het stadsbestuur heeft er 13 miljoen euro voor gereserveerd in de Voorjaarsnota die gisteren werd gepresenteerd. De gemeenteraad moet met dat bedrag nog akkoord gaan.

Met 16 miljoen reizigers per jaar is Zuidplein het derde drukste metrostation van Rotterdam. In de omgeving van het station, Hart van Zuid, is de laatste jaren al ontzettend veel gebeurd. Er kwam een nieuw busstation, het winkelcentrum is opgeknapt, de Gooilandsingel is een wandelpromenade geworden met onder meer een prachtig Theater Zuidplein, Zwemcentrum Rotterdam en allerlei horeca. Maar het metrostation bleef nog achter. Daar komt nu verandering in.

Hal met glazen wanden

De bouw van de nieuwe stationshal begint naar alle waarschijnlijkheid nog dit najaar. Op straatniveau, onder het metrostation, komt een hal met glazen wanden. Een echte stationshal met alles wat je in zo’n ruimte verwacht, inclusief horeca en andere winkels. Bekende zaken op Zuidplein als café Meeting Point, Bram Ladage en tabakszaak Bas Pitt krijgen ook een plekje.

Fietsenstalling

Er komt ook een nieuwe fietsenstalling bij Zuidplein, met ruimte voor 1000 fietsen. Als die klaar is, kunnen de tijdelijke stallingen die nu op de Gooilandsingel staan weg. Onlangs werden de tijdelijke fietsenstallingen bij Bram Ladage en Ahoyzijde al verplaatst om ruimte te maken voor de toekomstige werkzaamheden.